Šķirnes raksturojums- kompaktajam, proporcionālajam bulterjeram ir īss, blīvs apmatojums, kura krāsa var variēt starp pilnīgi baltu, melnu, rudu, gaiši brūnu, svītrainu vai trīskrāsainu. Šķirnes raksturīgākā pazīme ir platā, līdzenā galva, purns ir plats un gluds, pieres līnija dodas līdz pat deguna galam bez jebkādiem izliekumiem. Acis ir mazas, tumšas, mandeļveida formas un novietotas tuvu viena otrai. Ķermenis ir pilnīgs un apaļīgs, pleci robusti un muskuļoti, aste pārsvarā tiek nesta horizontāli.


Temperaments- kaut šķirne kādreiz radīta kā nežēlīgs gladiators, mūsdienās tā ir kļuvusi daudz maigāka. Suns var izrādīt savus aizsarga instinktus aizsargājot saimnieku patiesi kritiskā situācijā, taču jāņem vērā, ka šis nav sargsuns. Drosmīgs, rotaļīgs, aktīvs un dzīvespriecīgs, neliels jokdaris un tai pašā laikā pilnīgi bezbailīgs bulterjers ir lojāls, pieklājīgs un paklausīgs suns. Tie ļoti pieķeras savam saimniekam, izrāda savu pieķeršanos un ir lieliski ģimenes kompanjoni. Bulterjeriem patīk būt nodarbinātiem visu laiku, tādēļ tas labi iederēsies aktīvas ģimenes lokā, no kuras saņems daudz uzmanības. Tas būs nelaimīgs situācijās, kad 8 stundas atradīsies ieslēgts viens pats. Šī šķirne var kļūt par lielisku biedru, ja tiek socializēta jau kopš bērnības, tomēr to neiesaka turēt vairumam cilvēku. Tas mīlēs gan pieaugušos, gan bērnus, taču iespējams, ka suns būs pārāk enerģisks saskarsmē ar maziem bērniem. Suns var būt neiecietīgs pret ņurcīšanu un kaitināšanu, tādēļ bērniem jau no kopš suņa ienākšanas ģimenē jāiemāca cieņa pret dzīvnieku. Nemēģiniet izraisīt sunī greizsirdību un neizaiciniet to, suns mēdz iejaukties ģimenes strīdos vai ķildiņos. Bulterjeram nepieciešama stingra dresūra un ļoti daudz dažādu vingrinājumu un pietiekošas fiziskās slodzes, ja ar suni nestrādāsiet- tā uzvedība var kļūt destruktīva. Socializējiet to jau kopš agra kucēnu vecuma, citādi suns var kļūt ļoti agresīvs pret citiem suņiem. Nekastrēti bulterjeri parasti slikti satiek ar citiem suņiem. Kuces labi sadzīvo ar suņiem, kā arī divas kuces var sadzīvot kopā saticīgi, ja tiek rūpīgi uzraudzītas un audzinātas. Šī šķirne nav piemērota turēšanai kopā ar citiem mājdzīvniekiem. Var būt nelielas grūtības apmācīt bulterjerus, taču tiem ir lieliskas sargsuņa īpašības, ja runa iet par novērošanu un teritorijas, mantu uzmanīšanu.


Augstums (skaustā)- standarta bulterjeram- 51-61 cm, miniatūrajam bulterjeram- 25-33 cm


Svars- standarta bulterjeram-20-36 kg, miniatūrajam bulterjeram- 11-15 kg


Veselības problēmas- bulterjeri ir samērā veselīgi suņi, taču var ciest no cinka deficīta- slimības, kas var beigties ar letālu iznākumu. Daži kucēni dzimst kurli(biežāk balti suņi), daži cieš no problemātiskas uzvedības(piem.astes dzenāšana).


Dažas asinslīnijas ir predisponētas saslimšanai ar „slīdošo patellu”(ceļa kaula dislokāciju).


Vīriešu kārtas bulterjeriem var būt testosterona pārākums organismā, kas rada pārmērīgu teritorialitāti, šādā gadījumā labākais atrisinājums būtu suni kastrēt. Bulterjeri var būt alerģiski pret blusām vai citiem parazītiem, tiem var būt arī gremošanas traucējumi un barības alerģijas.


Turēšanas apstākļi- bulterjeri var dzīvot dzīvoklī, ja tiem nodrošina regulāru fizisko slodzi. Suņi priekšroku dod siltākam klimatam.


Treniņi- šķirnei nepieciešama liela fiziskā slodze, taču publiskās vietās tiem vienmēr jābūt pie pavadas, jo šķirnei ir nosliece kauties ar citiem suņiem. Ja sunim nenodrošināsiet pietiekamu slodzi, tas kļūs slinks un ātri aptaukosies.


Dzīves ilgums- 10-12 gadi


Kucēnu skaits metienā- variē no 1-9 kucēniem, vidējais skaits- 5


Kopšana- bulterjeru ir ļoti viegli kopt, pietiks ar izķemmēšanu un notīrīšanu ar saru birsti vairākas reizes nedēļā. Apmatojums tam izkrīt vidēji daudz un pilnībā nomainās 2 reizes gadā. Atmirušos matus jūs varat notīrīt ar speciālu gumijas cimdu, noslaukot suni katru dienu. Apmatojuma maiņas laikā uz mēbelēm un grīdas labāk pamanāmi būs baltas krāsas mati.


Šķirnes vēsture- 1830.gadā, kad buļļu un suņu cīņas bija popularitātes virsotnē, šī „sporta veida” cienītāji vēlējās radīt suņu šķirni, kas uzbruktu vēl veiklāk un nežēlīgāk. Bulterjeru radīja krustojot buldogu ar veco angļu terjeru(Old English Terrier),un pievienojot mazliet spāņu pointera asinis, tomēr izveidotā šķirne nebūt neizrādījās sekmīgākie cīkstoņi, 1850.gadā baltais bulterjers, saukts par Balto Kavalieri, piesaistīja augstās sabiedrības uzmanību un drīz vien šķirne kļuva par modes kliedzienu starp augstmaņiem.


Bulterjeri tikuši izmantoti kā žurku mednieki, ganu suņi un sargsuņi. Miniatūro šķirnes varietāti radīja, saglabājot visas raksturīgākās bulterjera īpašības kompaktākā izmērā.