Šķirnes standarts

Šķirnes raksturojums- pundurpinčers ir mazs, kompakts, muskuļots, spīdīgs suns ar kvadrātveida, labi izteiktām ķermeņa proporcijām. Priekšdaļa ir nedaudz zemāka par pakaļdaļu. Priekškājas ir taisnas, ja ir liekie pirkstiņi- tie jāatdala. Ķepas ir mazas un atgādina kaķa ķepiņas. Purns ir spēcīgs un proporcionāls pārējam ķermenim. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Tumšās, modrās acis ir ovālas formas. Aste tiek apgriezta, ausis apgriezt ir tikai vēlams. Suns rada koptu un veselīgu iespaidu. Pundurpinčera apmatojums var būt ruds, bet biežāk tas ir melns ar brūnu vai šokolādes krāsā. Šķirnei piemīt neparasta gaita ar augstu paceltām kājām.

Temperaments- pundurpinčers ir mazs neatlaidīgs un spītīgs ķipars. Lepnais un pārdrošais suns mīl daudz riet, tie ir ļoti pakļāvīgi savam saimniekam, enerģiski, dedzīgi un modri. Inteliģents un drosmīgs –tas ir liels suns maza suņa ķermenī. Tam ir vidēji izteiktas aizsarga īpašības. Daži suņi var būt agresīvi pret citiem suņiem, bet galvenokārt, ļoti labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem, pie noteikuma, ja bērni to cienīs un pārmērīgi neaizskars. Tie mēdz būt aizdomīgi pret svešiniekiem, bet attieksme veido tas, kā suns bērnībā ir audzināts un socializēts. Neizlutiniet suni bērnībā, citādi izaudzināsiet mājas tirānu. Tie ļoti ātri mācās un nemitīgi ir darboties griboši. Ļoti ieteicams mazo pundurpinčeru vest uz kucēnu skoliņu, kur tas varēs satikties ar citiem kucēniem un cilvēkiem. Jūs būsiet pārsteigts, cik ātri suns visu apgūst un sāk respektēt jūs. Pievērsiet uzmanību kucēna pieradināšanai nokārtoties ārā, tas var būt samērā grūti, jo suņa atstātās mazās pelķītes var būt gandrīz nepamanāmas un suns var saprast, ka drīkst nokārtoties iekštelpās. Šķirni iesaukuši arī par „Rotaļlietu karali”, jo tas neprātīgi mīl rotaļāties ar dažādām mantām, jāuzmanās,  lai graužot tās suns neaizrītos vai nenorītu kādu detaļu. Šķirnei ir tieksme uz aptaukošanos, tādēļ nepārbarojiet to.

Augstums (skaustā)- suņi-25-30cm, kuces- 25-28 cm
Svars- suņi-4-5 kg, kuces- aptuveni 4 kg

Veselības problēmas- ļoti veselīga šķirne.

Turēšanas apstākļi- ļoti piemērots dzīvei dzīvoklī, tas būs aktīvs iekštelpās un tam nav vajadzīgs piemājas dārzs, kur izskrieties. Suns jāsargā no aukstuma.

Treniņi- pundurpinčeram nav vajadzīga liela fiziskā slodze, regulāri jānodrošina iespēja izskrieties un brīvi paspēlēties brīvā dabā. Ja laidiet suni dārzā, pārbaudiet vai žogs ir pietiekami augsts un vai tajā nav caurumu, pa kuru mazais pinčers varētu izbēgt un doties [piedzīvojumu meklējumos.

Dzīves ilgums- 15 un vairāk gadu.

Kopšana- pinčera īso, pieguļošo, cieto apmatojumu ir ļoti viegli kopt. Regulāri izsukājiet suni ar blīvu saru birstīti. Atmirušos matus var noslaucīt ar mitru, siltu dvielīti, mazgājiet tikai tad, kad nepieciešams.

Šķirnes vēsture- miniatūrais pinčers nav saistīts ar dobermanpinčeru, patiesībā šī šķirne attīstījusies agrāk kā dobermaņi. Tā cēlusies Vācijā no terjeriem, pamatā ņemot oriģinālo vācu terjeru, pundurpinčers tika radīts kā grauzēju iznīcinātājs staļļos un fermās. Greihaunda asiņu klātbūtne radījusi tievo, smalko ķermenīti un augsto gaitu. Vārds „pincher” vācu valodā nozīmē –terjers. Mūsdienās mazā pinčera aktīvais un možais gars to padarījis par apburošu kompanjonu. Daži no šķirnes talantiem ir paklausības treniņu sacensības un „agility”.

Materiāls pārpublicēts no www.dinozoo.lv - http://www.dinozoo.lv