Suņa iegāde ir atbildīgs un nopietns pasākums, tāpēc tas nedrīkst būt spontāns lēmums...


 VDzAB rūpīgi uzrauga audzētāju darbību -

palīdz, atbalsta un kontrolē. 

Kluba audzētāji ievēro

Latvijas likumdošanu, Ventspils Dzīvnieku audzētāju biedrības, Latvijas Kinoloģiskās federācijas un FCI reglamentus.


    Kucēna iegāde no LKF - arī no Ventspils kluba audzētājiem - garantē Jums šķirnei atbilstošu, no veseliem un laba rakstura vecākiem dzimušu pēcnācēju, kurš būs lieliski piemērots gan tam, lai viņu varētu vest uz izstādēm, izmantot vaislas darbā,  bet galvenais - lai suns priecētu savus saimniekus kā lielisks mājas mīlulis!

 

 

 

LKF dara visu, lai kucēna iegāde no LKF/FCI sistēmā reģistrētās audzētavas  vai audzētāja garantētu to, ka kucēns atbildīs šķirnei, būs vesels un labi audzināts.

Latvijā darbojas daudz suņu audzētāju klubu un organizāciju,  ar sarakstu varat iepazīties Lauksaimniecības datu centra mājas lapā. Tikai šajā sarakstā esošās organizācijas ir tiesīgas izsniegt suņiem ciltsrakstus, taču tikai LKF pārstāv Latviju lielākajā un prestižākajā starptautiskajā organizācijā FCI( Starptautiskā kinoloģijas federācija), kura apvieno 86 valstu nacionālās kinoloģijas organizācijas. Diemžēl, LKF/FCI sistēma nosaka to, ka tikai suņi ar FCI sistēmā atzītiem ciltsrakstiem tiek uzņemti mūsu organizācijas klubos, tāpēc, ja iegādāsieties kucēnu citā organizācijā, tad mēs būsim spiesti Jums atteikt dalību mūsu klubos, iespēju piedalīties lielākajās un prestižākajās izstādēs Ķīpsalā, pāroties ar mūsu klubu suņiem, piedalīties organizētajās sporta sacensībās.

Piederība FCI piešķir  privilēģijas  ikvienam mūsu suņu šķirņu klubu biedram – suņu audzētājam vai īpašniekam:

 

 • Iespēju iepazīties ar konkrētās šķirnes attīstības tendencēm pasaulē( vairāk kā 80 pasaules valstīs);
 • Kontaktēties ar jebkuras šķirnes audzētājiem visā pasaulē;
 • Izmantot ciltsdarbā labākos attiecīgās škirnes pārstāvjus neatkarīgi no tā, kurā valstī tie dzīvo;
 • Uzzināt visu jaunāko informāciju par sasniegumiem kinoloģijā, veterinārijā, kinoloģijas zinātnē;
 • Padziļināt savas zināšanas suņu audzēšanā, piedaloties kursos un semināros;
 • Izmantot suņu apmācībai un audzināšanai jaunākās metodes;
 • Darboties  visdažādākajos suņu sporta virzienos;
 • Piedalīties izstādēs visā pasaulē FCI sistēmā, gan apceļojot dažādas valstis, gan gūstot jaunus iespaidus un draugus

LKF pirms suņa un kuces izmantošanas kucēnu radīšanai nosaka audzētājam kā obligātas svarīgas  veselības pārbaudes, atkarībā no šķirnes :

 •  gūžas locītavām ( nepareizi veidota gūžas kaula galviņa rada sāpes un būtiski ietekmē suņa dzīves kvalitāti)
 • ceļa locītavām( ceļa kaula izslīdēšana izraisa klibošanu un būtiski pasliktina suņa dzīves kvalitāti)
 • acīm ( acu slimības var izraisīt aklumu)
 • ģenētiskos testus (lai gūtu informāciju par slimību nēsātājiem)

LKF veic stingru kontroli par ikvienu metienu, kurš dzimis gan audzētavā, gan pie audzētāja, lai pārliecinātos par to, ka:

 • kucēni atbilst šķirnei
 • ir fiziski attīstīti, aktīvi, tiek turēti atbilstošos apstākļos
 • ir čipēti, attārpoti, vakcinēti atbilstoši veterinārajām prasībām
 • tiek pareizi audzināti un socializēti

 LKF ir noteicis, ka kucēnus atsavina( atdod, pārdod, dāvina) ar kucēna atsavināšanas līgumu, kuru audzētāja pienākums ir Jums iedot, aizpildot visu nepieciešamo informāciju. Līgumā ir paredzētas abu pušu tiesības, to var papildināt ar kādiem papildus noteikumiem, pievienojot līgumam pielikumu.

 Rūpīgi izlasiet līgumu pirms parakstiet!  Neņemiet kucēnu bez līguma, jo strīdu gadījumā bez tā būs grūti pierādīt savu taisnību. Latvijas Republikas Ministru kabineta Noteikumi Nr.266  paredz arī to, ka kucēnu jāatdod Jums vakcinētu, nododot pasi un instrukciju par kucēna turēšanu un barošanu.

     Vienmēr metienā ir dažādi kucēni( kādam stāja labāka, krāsa efektīgāka, galva skaistāka utt.) un  pieredzējis audzētājs var palidzēt Jums izvēlēties savējo - izstādēm, medībām, sportam un , protams, ģimenei.

Atcerieties, ka dažu mēnešu vecumā ikviens audzētājs var garantēt tikai to, ka kucēns atbilst šķirnei. Izcilus čempionus un nākamos izstāžu uzvarētājus ir visai apšaubāmi solīt šajā vecumā, jo tas, cik labs šķirnes pārstāvis būs Jūsu kucēns, ir atkarīgs no daudziem un dažādiem faktoriem augšanas laikā, kā arī Jūsu ieguldīta laika, darba, materialajiem līdzekļiem un , protams, veiksmes.