Levrete/Piccolo Levriero Italiano

FCI standarts Nr.200

IZCELSMES VALSTS: Itālija

PIELIETOJUMS: suns domāts skriešanas sacensībām.

ĪSS VĒSTURISKS APSKATS: mazais itāļu greihaunds ir veidojies no maza izmēra vēja suņiem, kuri eksistēja jau senajā Ēģiptē faraonu galmos. Šķērsojot Lakoniju (Grieķiju), ko apliecina daudzie suņu attēli uz vāzēm un podiem, šķirne nonāca Itālijā 5.gadu simteņa sākumā pirms Kristus dzimšanas. Lielākais šķirnes uzplaukuma laiks saistīts ar renesanses laikmeta augstdzimušo galmiem. Nereti itāļu greihaundi ir attēloti ievērojamāko itāļu un ārzemju gleznotāju darbos...

Skatīt standartu==>>>

Levrete jeb itāļu greihaunds ir izcili smalki un graciozi veidots suns, mazākais no vēja suņiem. Slaido suņa augums ir 32-38 cm, svars nepārsniedz 5 kg. Apmatojums ir īss un āda ļoti maiga, tādēļ levretēm nepatīk aukstums, mājās praktiski nav netīrības apmatojuma dēļ.

Levretes izcelšanās, visticamāk, ir saistāma ar nelielajiem vēja suņiem, kuri dzīvojuši Ēģiptes faraonu pilīs. Tiek uzskatīts, ka Kleopatra audzējuši šos suņus. 5. gadsimtā pirms mūsu ēras šie suņi caur Grieķiju nokļuva Itālijā. Spriežot pēc daudzajiem attēliem, levretes baudījušas lielu augstdzimušu dāmu mīlestību, sevišķi Renesanses laikmetā. No 20. gadsimta 70. gadiem levretes ir oficiāli atzītas kā sacīkšu suņu šķirne, lai gan patiesībā skriešanas sacensībās piedalās diezgan reti.

 Levrete ir neliela auguma suns, pēc izskata atgādina greihaundu, tādēļ ir piemērota vēja suņu mīļotājiem, kam nav iespējas izmitināt lielu suni. Garu pastaigu laikā šie suņi demonstrē ievērojamu izturību. Tie ārā var skriet vēja ātrumā, taču, mājās būdami, var gulēt visu dienu. Levrete ir draudzīga, mundra, dzīvespriecīga, ļoti pieķeras saimniekam. Ārkārtīgi izvēlīga ēdiena, draugu un vietas izvēles ziņā. Suņi rej maz. Nav ieteicami ģimenēm ar maziem bērniem.
 Levretes nav viegli apmācāmas, taču ar lielu pacietību un labestību var sasniegt zināmus rezultātus. Dzīvo ilgi, līdz pat vecumam saglabājot labu fizisko formu un rotaļīgumu. Smalkās ķermeņa uzbūves dēļ, kā arī nepareizi barotiem suņiem bieža parādība ir kaulu lūzumi. Sabiedriskie dzīvnieki jau no mazotnes jāradina pie citu dzīvnieku kompānijas, jo lielā pašapziņa neļauj izturēties pret citiem ar vajadzīgo cieņu.

Mūsu klubā ir viena no labākajām levrešu audzētavām -        LUX LORAL