Greihaunds/Greyhound

FCI standarts Nr.158

IZCELSMES VALSTS: Lielbritānija

PIELIETOJUMS: vējasuns.

ĪSS VĒSTURISKS APSKATS: eksperti, lai gan nezināmi, uzskata, ka greihaunda pirmsākumi varētu būt meklējami Vidējos Austrumos. Greihaundiem līdzīgu suņu attēli tika atrasti Senās Ēģiptes apbedījumu, kuri datēti ar 4 g.t. pirms mūsu ēras, sienu zīmējumos. Neskatoties uz šo suņu izplatību gadu gaitā visā Eiropā, tā bija Lielbritānija, kura izveidoja šķirnes standartu. Tā saucamo vējasuņu vai suņu, kuri medī ar skatu, ne ožu, prototips ir labi zināms daudziem cilvēkiem. Kursinga dzinējs, kurš medī dzīvu zaķi, tas ir iemesls, kādēļ tika izveidots sacīkšu greihaunds, kuru ātrumā pārspēj vien gepards...

Skatīt standartu ==>>>

Ātrs-kā gaismas stars, graciozs un skaists-kā arābu rikšotājs, gudrs-kā cars Solomons-tas viss par GREIHAUNDU (angļu kurtu). Teiksmas, kas virmo ap greihaundiem, savu izcelsmi sākušas Ēģiptes karstajās smiltīs un pāri gadsimtiem, kontinentiem un valstīm atceļojušas līdz mūsdienām.
Klasiskajā literatūrā greihaundi tiek minēti, kā uzticīgi suņi. Homērs “Odisejā”rakstīja, Atgriežoties Odisejam mājās, viņu atzina tikai viņa mīļotais greihaunds -ARGUS.
Ir daudz versiju “greihaunda” nosaukuma izcelsmei. Daudzi uzskata, ka sākotnējā suņu apmatojuma krāsa bijusi pelēka(angl.-grey). Mūsdienās greihaundu krāsu gamma ir ļoti piesātināta-melna, balta-zeltaina, no palsa līdz tumši rudam, svītrotas, plankumainas…….
Greihaunds-pats ātrākais suns, spējīgs sasniegt ātrumu 90 km stundā, bet pusotra kilometra distancē izturēt vidējo ātrumu 65 km stundā. Ginnesa rekordu grāmatā reģistrētais greihaunda ātrums 96 km stundā, kas ir tikai par 2 km stundā mazāks, kā reģistrētais ātrums sprinta karalim-gepardam.
Greihauns īpaši uzticīgs savas ģimenes locekļiem, bet pret svešiem var būt nogaidošs un aizdomīgs.
Laika gaitā šiem suņiem izskausta agresija. Bet tas nenozīmē, ka viņš nemēģinās dzīt kaimiņu kaķi,. Toties ieraugot mājas ciemiņus, viņš, iespējams, tikai piepacels ausis vai vienaldzīgi noskatīsies.
Ja greihaunds atņirdz zobus, neuzskatiet to par agresijas pazīmi, -visticamāk, ka suns jūs atzinis par savu draugu un tādā veidā Jūs sveicina. Tas saucas “Greihaunda smaids”.
Greihaundiem nav nepieciešama ilgstoša fiziska slodze, pietiek ar vienu garāku pastaigu dienā. Pārējā laikā viņi vienkārši guļ, tāpēc iemantojuši iesauku “dīvānu guļavas”. Viņam nepieciešams savs kluss stūrītis mājā, guļamvietai jābūt mīkstai, jo Greihaundi mīl komfortu, kā jau īsteniem aristokrātiem piedien.


Mūsu suņi/Dogs


SIR SIEGWARD GRAITUS

LVTituli/Titles:LVJCH,RĪGA JW'2017

Dz.dat./Born: 25.07.2016

Tēvs/Sir: Sobers Vagabond

Māte/Dam: Estet Classic Brilliance

Veselības pārbaudes/Health Check: 

Audzētājs/ Breeder: M. Plūme

Īpašnieks/Owner: M. & A. Plūme

E-pasts/E-mail: arina.plume@inbox,lv     maris.plume@inbox.lv

+ 371 29232328   

 SANCOUSSI GRAITUS

Tituli/Titles:LVJCH

Dz.dat./Born: 25.07.2016

Tēvs/Sir: Sobers Vagabond

Māte/Dam: Estet Classic Brilliance

Veselības pārbaudes/Health Check:

Audzētājs/Breeder: M. Plūme

Īpašnieks/Owner: M. & A. Plūme

E-pasts/E-mail: arina.plume@inbox.lv   maris.plume@inbox.lv

+371 29232328


Mūsu kuces/Bitches


JET'S THE WAY U LOOK TONIGHT


NICE STEPS HAUTE COUTURE

 

Tituli/Titles:

Dz.dat./Born:04.07.2018

Tēvs/Sir:Intermittent-Du-Spectacle Ad Honores

Māte/Dam: Nice Steps Emotion

Veselības pārbaudes/Health check:

Audzētājs/Breeder: L.Prokofjeva LV

Īpašnieks/Owner: L.Prokofjeva LV "NICE STEPS"