Jorkšīras terjers par modernu mīluli kļuva Viktorijas laikmetā,līdz tam to uzskatīja par Anglijas nabadzīgo ļaužu mājdzīvnieku..Tai laikā trūcīgajiem aizliedza turēt liela auguma suņus,turklāt ar mazu sunīti bija ērtāk pārcelties no vienas dzīvesvietas uz otru. Lieti noderēja arī viņu pamatnodarbošanās-žurku ķeršana.
Šodien mazais terjers ir viens no visbiežāk sastopamajiem mīluļiem Eiropā.Piemēram,Francijā viņus dēvē par “mājas čībiņām”,jo gandrīz katram ģimenes loceklim ir savs jorkšīrietis.
No terjeru saimes mantojis bezbailīgu raksturu. Jorkšīrs dosies cīņa pat ar liela auguma suni.Rotaļīgs visu mūžu.Enerģisks,priecīgs piedalās jebkuros ģimenes pasākumos.Ideāls kompanjons arī tālos ceļojumos.Patīk izskrieties pa lauku,bet labi jūtas arī telpās.Sunītim nav nepieciešama liela fiziskā slodze,tādēl piemērots arī cilvēkiem gados.
Ar savu patīkamo raksturu un amizanto izskatu ienes mājās daudz prieka.
Atcerieties: Jorkšīrietis ļoti jāuzmana kucēna vecumā,jo sver apmēram puskilogramu.
Nekādā gadījumā neiegādājieties kucēnu bērnam.Jorks ar savu mazo svaru un terjera raksturu nekādā gadījumā nebūs rotaļlieta jūsu bērnam.
Skaistais apmatojums ir regulāri jākopj,tas prasa laiku,naudas ieguldījumu labā suņu profesionālā kosmētikā.Jāsaprot ,ka bez darba nebūs arī rezultātu.Skaistie jorki izstādēs un fotogrāfijās ir pamatīga darba rezultāts,Ikdienā visiem šiem skaistuļiem garais apmatojums uztīts uz speciālām papilotēm.Visā savā krāšņumā jorkšīrieši parādās izstādes.Ja saimniekus neaizrauj izstāžu karjera ,tad suņa kažociņu apcērp .

šobrīd šķirne ir savas popularitātes augstumos.Tikai žēl ,ka samērā maz ir cilvēku ,kas apzināti grib iegādāties labu,vērtīgu šķirnes kucēnu, lai ar to nopietni nodarbotos.
Lielais vairums pircēju grib iegādāties-to mazo sunīti,kam sien bantīti un kuru var ieģērbt drēbītēs.Cilvēki nesaprot,ka neskatoties uz mazo augumu,tas tomēr ir terjers,suns ar raksturu.Spalvains,tātad jāradina mazgāties,žāvēties ar fēnu,ķemmēties.Nepieciešmas pastaigas,nevis sēdēšana somā vai saimniekam padusē.
Pieprasījums rada arī piedāvajumu,bieži vien diezgan šaubīgas kvalitātes.Tāpēc pirms kucēna iegādes,noskaidrojiet visu par tā vecākiem. Tikai no veselīgiem un pārbaudītiem vecākiem iegūst labus kucēnus.