Angļu kokerspaniels/             English Cocker     

Šķirne: Angļu kokerspaniels.
Izcelsmes valsts: Lielbritānija
F.C.I. 8.grupa , ar darba pārbaudi
Izmantošana: Medību suns purva un ūdens putniem, robežsardzē narkotiku meklēšanā, kompanions, ģimenes mīlulis.
 

Jautrs pēc dabas, mīlošs, ar lielu enerģiju apveltīts, rotaļīgs, azartisks un dzīvespriecīgs suns. Garās, ar zīdainu spalvu klātās ausis un izteiksmīgās acis neļauj palikt vienaldzīgam nevienam pret viņa lūdzošo skatienu. Tāpēc bieži gadās, ka kokerspanieli tiek pārbaroti, ja netiek regulāri izlādēta viņu kūsājošā enerģija.

Šķirne izveidota 19.gs. sākumā, kā palīgs medībās. Kokera uzdevums ir sameklēt zālē putnu pēc smaržas un pacelt to spārnos. Pēc tam, kad mednieks to nošāvis, atrast un atnest to nesakostu un atdot. Kokeriem ir raksturīgs mīksts satvēriens, kas nesabojā pienesamo medījumu. Kokerspaniels ir labs peldētājs un tikpat azartiski strādā uz ūdens putniem. Meklējot nepārtaukti kustina asti, tāpēc jau gadu simtiem tā pēc standarta tika kupēta. Tagat ir daudzas valstis, kur astu kupēšana netiek atzīta, tāpēc aizvien biežāk sastopami kokerspanieli ar garām astēm.
Nelielie sunīši reizēm mēdz būt stūrgalvīgi un nepakļauties saimnieka gribai, tāpēc tos nedrīkst uztvert kā dekotratīvas lellītes, bet tie ir jāmāca tāpat kā citi suņi. Kokers no kucēna vecuma jau ir jāpieradina pie kažoka ķemmēšanas un vannošanās. Regulāri ir jāfrizē ķepas un ausis, lai nenestu istabā dubļus un nerastos iekaisumi. Kokerspaniels nekādā gadījumā nedrīkst būt agresīvs.
Pirmais angļu kokerspaniels Latvijā tika ievests 1978.gadā. Šķirne strauji kļuva ļoti populāra. Pirmie Latvijas kokerspanieli bija zeltaini rudā krāsā. Pēc tam parādījās melni un melni lāsumotie. Tikai 90-tajos gados tika ievesti arī raiba krāsojuma melnbalti, jeb (blue/roan) zilas krāsas kokeri. Retāk sastopami ir brūni raibi, trīskrāsainie un šokolādes krāsas kokerspanieli. Bet pēc lielā pieprasījuma šķirnes popularitāte kritās. Ap 2000.gadu Latvijā bija tikai pāris angļu kokerspanielu metieni gadā. Tagat šo šķirni izvēlas kokeru patiesie fani, kas to pazīst un mīl. Šķirne atkal atdzimst jaunā kvalitātē.

 


SUŅI/DOGS


BALLET MASTER CLOSE TO ME

 

 

 

 

 Tituli/Titles:

 

Dz.d./Born: 11.09.2021.

Tēvs/Sire: Fresh News Dreamer

Māte/Dam: All Need Of Luck Taigret

Veselības pārbaudes/Health test:

Audzētājs/Breeder:  UKU

Īpašnieks/Owner: R.Turks

Kontakti/Contacts: +37128223766

E-pasts/E-mail: turco21@inbox.lv

 


CHOCOLATE CRUNCHY ROSAGOS

 

 

 

 

 

Tituli/Titles: LV, LT, EST, BALT JCH,LVCH

Dz.d./Born: 13.06.2022.

Tēvs/Sire: TAURUS Rosagos

Māte/Dam: NIGHT PEARL Rosagos

Veselības pārbaudes/Health test:Acis-Tīras,Eyes-Clear,PL /00

Audzētājs/Breeder: PL

Īpašnieks/Owner: I. Rudzāte

Kontakti/Contacts: +37129445132

E-pasts/E-mail ilze.rudzate@gmail.com


ETERNAL  GLORY  LANTURN

Tituli/Titles:

Dz.dat./Born: 02.03.2022

Tēvs/Sire: Winter Day  Perfekt Partner

Māte/Dam:Niewinna Hela Z Orszaku Odyna

Veselības pārbaudes/Health test: PL/00,Acis/Tīras

Audzētājs/Breeder: PL

Īpašnieks/Owner: Sk.Diebele