Tagad ģenētiskie testi suņiem pieejami arī Latvijā

 

Tagad arī Latvijā pieejami ģenētiskie jeb DNS testi suņiem un kaķiem. GenEra ir vienīgā laboratorija, kuras piedāvāto DNS testu analīze notiek Latvijā, GenEra laboratorijā Rīgā. Testēšanas ilgums ir vidēji 10 darba dienas, kas ir ievērojami ātrāk, nekā testēšanu veicot ārzemēs. 

GenEra piedāvā gan iedzimtu slimību DNS testus dažādām suņu šķirnēm, gan fenotipa ģenētiskos testus. Tāpat arī aktīvi strādājam pie ģenētiskās izcelsmes testiem, kurus, sadarbojoties ar Latvijas Kinoloģisko federāciju, jau pavisam drīz būs iespējams oficiāli veikt tepat Latvijā.

Zināt nozīmē rūpēties

Ar DNS testu palīdzību iespējams noteikt, vai dzīvniekam nav kāda mutācija, kuras dēļ tas varētu saslimt, un, ko varētu nodot tālāk pēcnācējiem. Īpaši aktuāli ciltsdarba vai pārošanas laikā, jo, zinot dzīvnieka genotipu, ir iespējams izvairīties no saslimšanām pēcnācējiem, kas var rasties, ja divus “šķietami” (kā tas ir autosomāli recesīvi mantotām saslimšanām) veselus dzīvniekus sapāro, kuriem abiem ir kādas iedzimtas slimības gēns. Autosomāli recesīvi mantotas slimības neizpaužas, ja dzīvniekam ir tikai viena mutanta gēna kopija, tāpēc, piemēram, dažkārt var nemaz nezināt, ka suns ir šī gēna nēsātājs. Rezultātā, ja divi šādi suņi satiekas, vidēji katrs ceturtais kucēns būs slims, bet šie procenti var mainīties katrā metienā. 

Fenotipa jeb apmatojuma īpašību DNS testi ļauj šķirnes suņu audzētājiem paredzēt potenciālo pēcnācēju izskata īpašības. Tādā veidā radot pieprasītākā un neparastākā izskata pēcnācējus vai pārbaudot, ka dzīvniekam ir visi šķirnei raksturīgie gēni, kas nosaka ārējo izskatu.

 

GenEra laboratorija piedāvā tikai pārbaudītus un zinātniski pamatotus ģenētisko slimību DNS testus, kuri attiecīgajai šķirnei ir klīniski nozīmīgi, aktuāli un noderīgi. GenEra piedāvātie ģenētiskie testi palīdzēs uzlabot šķirnes veselību vairākās paaudzēs. Sīkāka informācija par visiem piedāvātajiem DNS testiem suņiem, tajā skaitā informācija, kā tiek mantotas gan ģenētiskās saslimšanas, gan dažādas apmatojuma īpašības, pieejama šeit: https://vetgen.eu/

Visus GenEra piedāvātos DNS testus iespējams iegādāties mājaslapā (links: https://vetgen.eu/), pie mums laboratorijā nav jāierodas. Visu nepieciešamo parauga nodošanai, kā arī instrukciju un testēšanas pieteikuma veidlapu mēs Jums nosūtīsim uz norādīto adresi.

 

Tā kā veterinārie DNS testi ir pavisam jauns produkts, mūsu speciālisti ik dienas strādā, lai piedāvājums paplašinātos, piedāvājot jaunus DNS testu veidus. Ja ir nepieciešami kādi konkrēti testi, lūdzam ar mums sazināties - iespējams tos varam piedāvāt (validēt), pat ja tie mājaslapā vēl nav.

 Ja Jums radušies jebkādi jautājumi vai ieteikumi, lūdzam rakstīt uz info@genera.lv, vai zvanīt uz 26267833. Priecāsimies, ja atbalstīsiet vietējo laboratoriju, izvēloties ģenētiskos testus suņiem. Tāpat varat sazināties ar mums sociālajos tīklos, kā arī sekot līdzi jaunumiem –

Facebook (links: https://www.facebook.com/vetgen.eu ),

Instagram (links: https://www.instagram.com/generalaboratorija/ ,

LinkedIn (links: https://www.linkedin.com/company/sia-genera ).

 

Ģenētikas laboratorija GenEra ir starptautiski akreditēta medicīniskā ģenētiskās testēšanas laboratorija ar 20 gadu pieredzi. Piedāvājam plašāko DNS testu klāstu Latvijā – no medicīniskajiem riska noteikšanas un diagnostikas testiem līdz radniecības noteikšanas un juridiski derīgiem privātiem paternitātes DNS testiem

 

 SIA "GenEra"